Laistymo sistemos

Svarbiausias augalų gyvavimo faktorius kaip žinome yra vanduo. Karštomis vasaros dienomis baisu palikti kiemą nepalaistytą – vejoje atsiranda sausų “išdegusių” plotų, augalai vargsta, gėlių žiedai nudžiūsta. Idealus sprendimas – laistymo sistema.
Purkštukus dažniausiai naudojame rotacinius – sunaudoja mažai vandens, purškimo spindulys yra iki 11 m, veikimo principas – sukasi ratu ir tolygiai laisto, prie jų derinamas kapiliarinis laistymas – naudojamas augalams, palaisto iki 1 m gylį. Kitų purkštukų tipai – statiniai – purškimo atstumas iki 5m., minusas – išpurškia labai daug vandens (apie 200L/h), rotoriniai – dideliems sklypams, plaktukiniai – dideliems plotams, taip pat išpurškia daug vandens.
Parinkus purkštukus vejai ir numačius vietas kapiliarinėms žarnoms, renkamės valdiklį. Yra vidiniai (pastatomi namuose) ir išoriniai (lauko) valdikliai. Svarbu juos tinkamai suprogramuoti, kad atskiros zonos būtų laistomos pagal jų reikmes – saulėta pusė dažniau ir ilgiau, pavėsinga – mažiau (per dažnai laistant veją pavėsyje per porą metų įsiveisia samana).
Labai patogu ir mūsų nuomone netgi būtina įsigyti drėgmės daviklį. Yra keletas rūšių – lietaus daviklis kuris montuojamas ant tvoros (jis neleis veikti laistymo sistemai kai lyja ir po lietaus) ir drėgmės daviklis, kuris kasamas po žeme ...
Šiemet Lietuvą pasiekė Australų firmos technologijos – laistymo sistemos valdymas išmaniuoju telefonu. Reikalingas wi-fi ryšys namuose ir iš bet kurios pasaulio vietos galite aktyvuoti laistymą namuose.